• KLASA 3j  W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ"ZWIEDZA TORUŃ
          • KLASA 3j W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ"ZWIEDZA TORUŃ

• DZIEŃ 1

Uczniowie z klasy 3 j w dniach 12 - 13 października wzięli udział w wycieczce zorganizowanej w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej – "Poznaj Polskę".

Spod szkoły wyruszyliśmy w podróż o godzinie 7.00 rano, aby już o godzinie 11.00 zacząć zwiedzanie wystawy GEODION i obejrzeć film w Planetarium Toruń pt. "Kolorowy kosmos". Okazuje się, że z bliska gwiazdy są żółtawe, czerwonawe i błękitne. A i nasze sąsiednie planety mają niezwykłe kolory! Mars nazywany jest Czerwoną Planetą, Neptun jest błękitny, a Jowisza ozdabiają wielobarwne chmury. Po seansie zjedliśmy szybko obiad i odwiedziliśmy Dom Mikołaja Kopernika, gdzie obok pamiątek po astronomie i jego rodzinie zebrano kolekcję różnych wydań przełomowego dzieła Kopernika "De Revolutionibus", a także przedmioty dokumentujące wszechstronną działalność wielkiego uczonego w I połowie XV wieku. Wieczorem zrelaksowaliśmy się w basenie, zrobiliśmy próbę do przedstawienia i grzecznie położyliśmy się spać :-)

Poczekajcie na relację z kolejnego dnia!

• PRZERWA NA CZYTANIE

Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom

Wydarzenie odbędzie się w naszej szkole 11 października 2023 r.

#przerwanaczytanie

• RÓŻOWY PAŹDZIERNIK

• Urząd Dzielnicy Wilanów zaprasza na wydarzenie „Różowy październik”, które odbędzie się 8 października 2023 roku. Szczegóły na plakacie.

• MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

• Dzisiaj rozpoczęliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r. Najpierw jako jeden dzień, a od 2008 r. cały październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Tegoroczne hasło to „The School Library: My Happy Place where Creativity and Imagination flourish”, które można przetłumaczyć jako „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, gdzie kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

• ZBIERAMY TALENCIAKI

• Drodzy Rodzice

Zachęcamy Was do zbierania Talenciaków Lidla i przekazywania ich na rzecz naszej Szkoły.

W zeszłym roku za zebrane kupony otrzymaliśmy stół do piłkarzyków, a także materiały na świetlicę i salę gimnastyczną.

W tym roku akcja trwa od początku września do 5 listopada.

Liczymy na Wasze wsparcie i serdecznie za nie dziękujemy :).

• ZAPROSZENIE NA SPEKTAKL

• Urząd Dzielnicy Wilanów zaprasza 8 października 2023 r. do Centrum Sportu Wilanów na spektakl komediowy pn. „Szalone nożyczki”.

• KONCERTY 23.09.2023

• Urząd Dzielnicy Wilanów zaprasza na koncerty, które odbędą się 23 września na Placu przy ulicy Kolegiackiej. Szczegóły - na plakatach poniżej.

• DNI WILANOWA

• Serdecznie zapraszamy na Dni Wilanowa, które odbędą się w dniach 8-10 września na plaży Wilanów, start o godz. 19.00 oraz na wydarzenie Inscenizacja powrotu króla Jana III Sobieskiego do Wilanowa, która odbędzie się 10 września w godz. 9.00-18.00 na terenie pomiędzy Royal Wilanów a ul. Branickiego. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września 2023 r. wg poniższego harmonogramu:

• klasy 1: godzina 9:00 (hala sportowa),
            • klasy 5-8: godzina 9:00 (w salach lekcyjnych),
            • klasy 4: godzina 10:00 (hala sportowa),
            • klasy 2-3: godzina 10:00 (w salach lekcyjnych).
        • LATO  W  MIEŚCIE  2023
          • LATO W MIEŚCIE 2023

• Akcja "Lato w Mieście" już za nami!

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas

i zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji!

• SPOTKANIA DLA RODZICÓW: ZERÓWKA I KLASY I

• Drodzy Rodzice, serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjno-organizacyjne, które odbędą się 30.08.20203 r.:

- dla zerówki o godz. 16:30 (świetlica szkolna),

- dla klas pierwszych o godz. 17:00 (hala sportowa).

• BACK TO SCHOOL

• Serdecznie zapraszamy na wydarzenie „Back to school” - 2 września, o godz. 17.00, na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 400 wystąpią: Paula Biskup, zespół Małe TGD, Michał Szczygieł.

Natomiast w godz. 11:00 - 16:00 na Plaży Wilanów odbędzie się piknik rodzinny.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny!

• LATO  W  MIEŚCIE  2023
          • LATO W MIEŚCIE 2023

• Już dzisiaj rozpoczynamy w naszej szkole akcję "Lato w Mieście" 2023!

Czeka nas dużo dobrej zabawy na różnego rodzaju zajęciach. W planach mamy m.in. eksperymenty, robotykę, basen oraz wyjścia do Muzeum Narodowego, Pałacu Jana III Sobieckiego, Centrum Pieniądza Banku Narodowego, Art Labu i Centralnego Domu Technologii. Ponadto dzieci wezmą udział w zajęciach sportowych, tanecznych, ogrodniczych i językowych.

Mamy nadzieję, że będzie to czas pełen nowych wrażeń, uśmiechu i słońca!