• XXII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

• „Książka jest jak ogród” to hasło XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który odbędzie się w dniach 1–7 czerwca 2023 r. Hasło tegorocznego Tygodnia Czytania zostało zainspirowane starym chińskim przysłowiem: „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”.

Centralna Inauguracja XXII OTCD odbędzie się 1 czerwca o godz. 11.00 (relacja z wydarzenia – o godz. 12.00 na FB Fundacji) w Ursynowskim Centrum Kultury Alternatywy”. Tradycyjnie sygnałem do rozpoczęcia Tygodnia Czytania będzie wspólne czytanie Lokomotywy Juliana Tuwima z udziałem Ambasadorek Fundacji: aktorek Teresy Lipowskiej, Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej i Edyty Jungowskiej, Elizy Piotrowskiej – pisarki, red. Joanny Racewicz, Doroty Koman – literaturoznawczyni, redaktorki i poetki, a także Roberta Kempy – burmistrza Ursynowa, dr Krzysztofa Czubaszka – Dyrektora Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy”, aktorki Karoliny Mazurek i reżysera Antona Ilyina z Pracowni Teatralnej w Białymstoku oraz 300 uczniów z warszawskich szkół podstawowych (impreza zamknięta). Po wspólnym odczytaniu wiersza dzieci wezmą udział w spotkaniu z Elizą Piotrowską, pisarką, poetką i ilustratorką, autorką ponad 200 książek dla młodego czytelnika, oraz jej ulubioną bohaterką i alter ego – Ciocią Jadzią! Podczas spotkania Autorka opowie o dzieciństwie dawniej i dziś, a inspiracją dla jej opowieści będzie ostatnia książka z serii: Ciocia Jadzia w PRL-u

Tego samego dnia, w tym samym miejscu, odbędzie się również popołudniowe spotkanie z Ciocią Jadzią i Pierwszą Książką Mojego Dziecka. Na godz. 18.00 zapraszamy do Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” wszystkie dzieci z rodzicami z Warszawy i okolic! Bezpłatne wejściówki do pobrania na: https://bilety.io/lgdhr, szczegóły na: https://www.facebook.com/events/751094206491607/ .

• PIKNIK RODZINNY

• Serdecznie zapraszamy na rodzinny piknik, który odbędzie się 02.06 od godz. 15:00 na terenie naszej szkoły.

• I RAJD ROWEROWY SP400

• Nasza Patronka Maria Skłodowska – Curie uwielbiała przejażdżki rowerowe, co zainspirowało nas do przeprowadzenia w naszej szkole I Rajdu Rowerowego SP400.

Chętni uczniowie klas 4-8 wraz z Panią Dyrektor Ewą Kubacką oraz organizatorami – panem Bartoszem Szwajką i panią Katarzyną Strode wybrali się w ostatni piątek - 12 maja - do Góry Kalwarii.

Jesteśmy dumni z naszych Uczniów, bo spisali się na medal – przejechali dystans 65 km, ani na chwilę nie tracąc zapału i dobrego humoru.

Wielkie brawa dla naszych Śmiałków, którzy wzięli udział w tej niesamowitej przygodzie, a byli to:

- z klasy 5D: Bruno Ciżyński, Mateusz Drapikowski, Szymon Gonciarek oraz Jan Senk,

- z klasy 6C: Gracjan Biliński oraz Jan Bobruk,

- z klasy 7C: Lena Bergman, Franciszek Foksa, Apolonia Palicka, Jan Rowicki i Hubert Ugorski.

Bardzo dziękujemy Panu Maćkowi Grubiakowi - właścicielowi kawiarni dla kolarzy Góra Kawiarnia - za ciepłe przyjęcie oraz przybliżenie historii tego niezwykłego miejsca.

Ogromne podziękowania składamy na ręce naszego „Asekuracyjnego Teamu” – pani Wicedyrektor Agnieszce Bawolskiej oraz Państwu Monice i Janowi Leśkiewiczom – czuliśmy się bezpieczni wiedząc, że jesteście nieopodal i wspieracie dopingiem, a także pysznymi przekąskami!

Szczególne podziękowania składamy na ręce naszej Pani Dyrektor Ewy Kubackiej za okazane wsparcie i dopingowanie nas w realizacji tego projektu. Dziękujemy, że towarzyszyła nam w piątek i z ogromną troską wspierała dzieciaki swoją obecnością.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej, nagranej między innymi przy użyciu drona, którego otrzymaliśmy w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

P.S. To nasz pierwszy, ale z pewnością nie ostatni Rajd :).

Relacja filmowa: I Rajd Rowerowy SP400 - YouTube

• INFORMACJA DOT. FURTKI OD UL. OŚ KRÓLEWSKA

• Szanowni Państwo

Na prośbę Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy uprzejmie informujemy, iż w dniach 12.05-13.05.2023 r. będą prowadzone prace remontowe polegające na zamianie prowadzącej do furtki wejściowej ścieżki rowerowej w chodnik z płyt 50x50 (od strony ul. Oś. Królewska).Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci i przechodniów prosimy o korzystanie w tych dniach z wejścia bocznego od strony projektowanej ul. Ciszewskiego-BIS.

• LATO W MIEŚCIE 2023 w SP400

• I turnus 31.07 - 04.08

II turnus 07.08 - 11.08

Warszawska Akcja „Lato w Mieście”

Od 16 maja 2023 r. ruszają zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak, jak co roku, w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

Jak się zapisać?

Zapisy do Akcji „Lato w Mieście”, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 16 maja 2023 r. od godziny 16:00 i potrwają do 28 maja 2023 r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich).

Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 30 maja 2023 r. o godzinie 16.00.

Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 31.05.2023 r. od godziny 8.00 do 13.06.2023 r. do godziny 12.00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

Zapisy kandydatów:

Elektroniczny system zgłoszeń