• Biblioteka Szkolna

        • zaprasza


           

          BIBLIOTEKA (Sala 115):

          PONIEDZIAŁEK        7:30 – 16:30

          WTOREK                   7:30 – 16:30

          ŚRODA                      7:30 – 16:30

          CZWARTEK               7:30 – 15:00

          PIĄTEK                       7:30 – 16:30

           

          CZYTELNIA CICHEJ PRACY (Sala 215):

          Poniedziałek 8:45 - 14:50

          Wtorek           8:45 - 14:50

          Środa            8:45 - 14:50

          Czwartek       8:45 - 14:50

          Piątek            8:45 - 14:50

           

           

           

          Link do katalogu online (OPAC)

          https://biblio.edu.pl/opacWeb/bstart/1468

      • NAJNOWSZA RECENZJA

      • Michael Ende — Momo

      • „Nikt nie wie skąd przywędrowała Momo. Choć tajemnicza dziewczynka niewiele mówi, umie słuchać jak nikt inny. W jej królestwie w ruinach starego amfiteatru dzieciom zawsze przychodzą do głowy najbardziej niezwykłe pomysły i bajki. Tymczasem w mieście władzę stopniowo zagarnia szajka smutnych panów z teczkami – to podstępni złodzieje czasu. Tylko dzieci są odporne na ich działalność. Momo chce pomóc mieszkańcom, ale sama naraża się przez to na wielkie niebezpieczeństwo. Szarzy panowie odebrali jej przyjaciołom radość i beztroskę – i nie oddadzą ich tak łatwo.” – „Momo”, Michael Ende.

        Dzieło Michaela Ende jest metaforą, ilustrującą jak bardzo dorośli się śpieszą, zamiast doceniać czas, dzięki któremu mogą podziwiać piękno życia. Szarzy panowie, moim zdaniem, symbolizują pracę biurową, która jest nudna, szara, punktualna i wymaga ciągłego pośpiechu, nie zostawiając ani chwili na rozkoszowanie się robieniem czegoś, co się lubi. Momo i inne dzieci — jako następne pokolenie, początkujące zmianę — są jedyną nadzieją świata, w którym każda sekunda jest na wagę złota, a każde zadanie trzeba wykonać jak najszybciej.

                    Według mnie „Momo” jest wyśmienitą lekturą dla dzieci i młodzieży, ponieważ łatwo się z nią identyfikujemy. Dorośli wokół nas wiecznie się śpieszą, zbywając nas słowami — „Nie mam czasu” — lub poganiają, mówiąc że się spóźnimy albo nie zdążymy.

                    Michael Ende stworzył w XX wieku klasykę literatury, która dokładnie pół wieku później, nadal jest aktualna. Jeśli nie dla akcji oraz świata baśniowego, „Momo” trzeba przeczytać jako jedną z piękniejszych książek, jednego z lepszych pisarzy XX wieku.

        (Recenzja NMZ)

      • Enola Holmes, Tom 1: Sprawa Zaginionego Markiza

      • Zapraszamy do przeczytania recenzji pierwszej części przygód Enoli Homes dostępnej w naszej bibliotece. Na Netflix można obejrzeć ekranizacje książki, ale ostrzegamy - książka dużo różni się od filmu:

        Enola Holmes. Tom 1. Sprawa zaginionego markiza

        Książka detektywistyczna napisana przez Nancy Springer, która znana jest ze swoich pozycji skierowanych do nastoletnich czytelników. Jest dosyć nowa, ponieważ jej pierwsze wydanie ukazało się w 2006 r. W książce poznajemy interesującą główną bohaterkę tytułową Enole Holmes, która z jednej strony jest wyśmiewana przez swoich braci, ale z drugiej wykazuje się wybitnym intelektem w rozwiązywaniu różnych zagadek.

        Historia bohaterki zaczyna się od zaginięcia jej matki które miało miejsce w dniu czternastych urodzin Enoli. Na jej braci Sherloca i Mycrofta spada obowiązek opiekowania się młodszą siostrą. Chcą oni posłać ją na pensję z internatem jednak dziewczyna ucieka do Londynu by odszukać swoją zaginioną matkę, gdzie przeżywa mrożącą krew w żyłach historię.

        W książce podobała mi się dobrze przemyślana fabuła, ze sporą dawką nieoczekiwanych i zaskakujących zwrotów akcji. Czytając wciągającą książkę szybo wcieliłem się w postać Enoli i wyzwań z którymi musiała się zmierzyć ta nastolatka. Książka jest tłumaczona z angielskiego, więc występuje w niej dużo angielskich nazw, co może niektórym przeszkadzać.

        Lektura tej pozycji sprawiła mi dużo przyjemności i szczerze bym ją polecił nastolatkom, którzy lubią czytać książki detektywistyczne o zacięciu kryminalnym.

        (BM)

         

        • Flavia De Luce cz.1 Flavia De Luce i Zatrute ciasteczko

        • Bishop’s Lacey, na pozór zupełnie zwyczajnej wsi, dzieją się straszne rzeczy. Świadkiem tych zdarzeń jest 11 letnia Flawia de Luce i postanawia rozwikłać tajemnice morderstw. Czytaj dalej

          (JB)

        • Zwiadowcy cz. 1-10

        • Seria książek „Zwiadowcy” opowiada niezwykłą historię o jednostkach specjalnych średniowiecznego, wyspiarskiego państwa. Jest to seria fantasy. Opisuje ważne wartości jak: przyjaźń, miłość, lojalność, służba, wierność wobec zasad. Na kartach tej serii znajduje się wiele opowieści o intrygach, zdradach, wojnach i walkach o tron.
          W pierwszej części poznajemy...  Czytaj dalej

          (MS)

        • Zwiadowcy cz.1 Ruiny Gorlanu

        • Młody Will jest sierotą. Wychował się w zamkowym sierocińcu nie wiedząc nic o swojej rodzinie poza tym, że ojciec był bohaterem królestwa. Pragnie pójść w jego ślady i zostać rycerzem. Nie wie jednak, ... Czytaj dalej

          (PW)

        • Przygody Tomka: Tomek w Krainie Kangurów

        •  

          Książka Alfreda Szklarskiego wybitnie przypadnie do gustu czytelnikom których zainteresowania związane są z przyrodą i podróżami. Którzy od dzieciństwa interesują się przyrodą, biologią, zwierzętami, przygodami i eksperymentami. Główny bohater – Tomek – ma 14 lat. Rówieśnikom bohatera łatwo jest odnieść się do jego odczuć.
          Tomek przeżywa całą masę przygód. Najciekawsza to... Czytaj dalej

          (AM)

        • Jessica Townsend — Nevermoor

        • Seria „Nevermoor” doczekała się póki co trzech części, czwarta będzie dostępna w języku angielskim od pierwszego grudnia bieżącego roku.
          Książki przedstawiają nam zupełnie nowy, szalony świat, w którym czas liczy się inaczej, a magia istnieje. Morrigan Crow jest przeklęta ... (czytaj dalej).

          Recenzja (NMZ)

        • Gloria Whelan — Bezdomny ptak

        • Trzynastoletnia Koli, jak wiele dziewczynek w Indiach, zostaje wydana za mąż. Nikt nie spodziewa się, że chłopiec, na którego padł wybór jej rodziców, jest nieuleczalnie chory. I że wkrótce Koli włoży białe szaty wdowy, a jej życie całkowicie się odmieni...”lubimyczytac.pl

          Gloria Whelan wprowadza nas do współczesnych Indii, które w porównaniu do Ameryki Północnej i Europy są... (czytaj dalej)

          (Recenzja NMZ)

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 400 w Warszawie im. Marii Skłodowskiej - Curie
      • sekretariat 22 300 42 51 intendent 22 300 42 53 wynajmy 22 300 42 53 kierownik gospodarczy 22 300 42 52 kadry 22 300 42 51 wew. 135 gabinet pielęgniarki 22 300 42 51 wew. 136 gabinet pedagoga specjalnego 22 300 42 51 wew. 143 gabinet pedagogów 22 300 42 51 wew. 109 gabinet psychologów 22 300 42 51 wew. 108 gabinet logopedy 22 300 42 51 wew. 107 biblioteka 22 300 42 51 wew. 111
      • ul. Oś Królewska 25, 02-972 Warszawa 02-972 Warszawa Poland
      • NIP 951-250-51-33
      • poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 8.00-11.00 13:00-16:00 środa - dzień pracy wewnętrznej, bez interesantów Sekretarz szkoły: Małgorzata Obszyńska, Anna Traczyk
    • Logowanie